پیرمرد و دریا

یکشنبه 8 اسفند 1389 12:20 ق.ظ

نویسنده : علی نیلی
ارسال شده در: ناب و نایاب ،

نویسنده: ارنست همینگوی

مترجم: نازی عظیما

ناشر: امیرکبیر

ثبت کتابخانه ملی: 1265-14/11/1354

قیمت: 158 صفحه، 125 ریال

 

خب! بعضی وقت­ ها آدم با خودش درگیر می­ شود؛ من وضعم خراب است یا واقعا کتاب چیزی نبوده که انتظارش را داشتی. نکند من لایه­ های پیچیده داستان را نفهمیده­ ام. نکند نمی ­توانم ظرایف کار نویسنده را کشف کنم و...

اما مهم نیست. حتما پیرمرد و دریا چیزی دارد که این قدر بزرگ است و حتما همینگوی چیزهایی گفته که من نفهمیده­ ام. مهم آن است که رمان کلاسیک آقای همینگوی را خوانده ­ام و اگر کسی، جایی از سانتیاگو و ۸۴ روزی گفت که ماهی نگرفته، من هم از همراهی­ های مانولین و سرنوشت نیزه­ ماهی می­ گویم.

یکی از دلایلی که ترغیب شدم کتاب را بخوانم، داشتن چاپ قدیمی آن بود، اولین چاپ فارسی اثر بزرگ همینگوی. آن روزها اعتبار انتشارات امیرکبیر به بلندای نامش بود. ناشر معتبرترین آثار داستانی و غیرداستانی در ایران با کمک معتبرترین مترجمین و طراحان و چاپ­چی ­ها.

                            

اطلاعات کتاب: نگران نباشید که چاپ قدیمی کتاب پیدا نمی ­شود. تازگی­ ها نشر افق دارد آثار همینگوی را تجدید چاپ می­ کند. پیرمرد و دریا را هم چاپ کرده و به بازار فرستاده. با همان ترجمه و تنها با این تفاوت که زبان داستان دیگر شکسته نیست و نقاشی ­های انتهای کتاب هم حذف شده. قیمت هم جزئی تغییر کرده: 3200 تومان!

 

 
دیدگاه ها : شما بگویید
آخرین ویرایش: پنجشنبه 24 فروردین 1391 03:19 ب.ظشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic